Ahoj vodáci, kamarádi,  
ještě ve středu po deštích to vypadalo, že vodácký úsek Týnec - Pikovice bude konečně krásně sjízdný. Pršelo vydatně, ☀️ předpověď vypadala nadějně. Avšak nestalo se. Vodácký úsek z Týnce bude sice sjízdný, ale žádnou vekou "parádu" tam nečekejte.

A proto, pokud si chcete svůj výlet s naší půjčovnou lodí opravdu užít, změňte trasu na jakoukoli vodáckou základnu naší půjčovny lodí, a to od Stvořidel až po Týnec nas Sázavou. Doporučené začátky vodáckých výletů na Sázavě při nižším vodním stavu:

 • Stvořidla (od kempu),
 • Zruč nad Sázavou,
 • Kácov,
 • Český Šternberk,
 • Ledečko,
 • Sázava,
 • Hvězdonice (od Padyho)
 • Čerčany

Kiosky, bistra i restaurace již pomalu začínají fungovat, takže o vás bude hezky postaráno - kde se okolo řeky mohu najíst? Koukněte na náš článek.

☀️Na všechny základny krom Týnec nad Sázavou a Kácov je nutná REZERVACE PLAVIDEL, jelikož na ně lodě i rafty zavážíme. I tak doporučujeme Kácov a Týnec rezervovat, ať už v rámci jistoty lodí a raftů, ale nyní hlavně z důvodu bezpečnosti, jelikož při objednávce online, máme vše předem připravené a netvoří se tak veliké shluky před půjčovnou - prostě vše klape rychleji.

☀️Na vaše otázky odpoví Lenka na tel. 777 335 618 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nové rezervace na online rezervační systému, vše pěkně z pohodlí domova.

Vodáci POZOR - na úseku Týnec - Pikovice máme opravdu velmi nízký stav vody, proto v neděli 10. května nebudeme na tomto úseku žádná plavidla půjčovat.
✅Pokud chcete ještě na poslední chvíli vyrazit, využijte ostatní úseky na Sázavě. Je však třeba udělat si rezervaci, a to do dnešních (sobota 9. května) 19.00 hod. na www.bisport.cz.
✅Jediná základna, která vás vypraví i bez rezervace je Kácov. ➡️Počítejte však, že bez rezervace vás čeká manipulační poplatek 100 Kč na plavidlo. ➡️Veškeré otázky odpovíme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 777 335 618

nedele otevřen kácov

Ahoj vodáci,

opatření se pomalu začínají uvolňovat. Svou návštěvou řeky Sázavy můžete podpořit hlavně podnikatele, kteří to opravdu nemají v dnešní době jednoduché. Jsou tu pro vás. Služby připravené, bezpečnostní pravidla nastolená. A jak jinak nastartovat českou ekonomiku, než návštěvou krásných míst, míst právě u nás v Posázaví.

Namátkou jmenujeme pár příkladů, které můžete navštívit:

 • Bistro&Café Příběh v Týnci nad Sázavou - Milí Příběháci, už vám chybí kafe? Točené pivo? A co burgery?
  Oteveřené PŘÍBĚHOVÉ OKÉNKO! Pro vás každý den, od pondělí do pátku vždy od 14 do 20 hodin a o víkendu od 9 do 20 hodin. Těšit se můžete třeba na kávu, sladké, pivo, kofolu, burgery, coleslaw, hot dogy,... Všechno vám dají s sebou.
  Tak se stavte, budou moc rádi!
 • Kemp Týnec - v Bistro Busu otevřené okénko. Tak se stavte, moc rádi vás uvidí! Kemp je prozatím pro veřejnost i vodáky uzavřen. Jejich stoly a lavice sice k dispozici nejsou, ale můžete si sednout na louku a nebo na břeh k řece Sázavě, je tu prostě krásně.  Těší se na vás od 14 do 19 hodin.
 • Bistro Kácov - základní sortiment v rámci opatření... zmrzliny, balené pití, pivo, limo s sebou, sučenky a další balené potraviny...
 • Hotel a restaurace Ledečko (pravý břeh za mostem) - otevřeno denně okénko, zahrádka od pondělí 11. 5. - obědy, večeře, nápoje
 • Restaurace " Pod Hradem " Český Šternberk své brány do restaurace otevírají ve středu 13. 5. Jídla si zatím vychutnáte na zahrádce.
 • Sázavský ostrov - Kemp Sázava - otevřel plážový bar - bezva občerstvení pro vodáky na konci jejich výletu
 • Klub Lávka - Chocerady - už vás na Sázavě také obslouží :)
 • Stánek u Padyho - Hvězdonice - vodákům také slouží a letos prvně můžete začíst nebo skončit svůj vodácký výlet právě od Padyho - ještě jste tam nebyli? Tak máte tu pravou příležitost služby a dobroty od Padyho vyzkoušet

 

Ahoj vodáci,

přinášíme vám zajímavý rozhovor ČT s Pavlem Šálkem (místopředsedou Asociace vodní turistiky a sportu) - odkaz naleznete ZDE.

Dozvíte se za jakých podmínek se dá splouvat nejen Sázava, jak jsou na tom české řeky s vodou, zda a kdy je nutné mít roušku, jak vás i sebe půjčovny lodí chrání.

I brány naší půjčovny lodí na Sázavě jsou otevřené, předem si udělejte rezervaci na našich webových stránkách www.bisport.cz . Na dotazy k vodáckým výletům, termínům i výběru lodí či raftů, odpovídáme na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. čísle 777 335 618. Navštívit a sledovat můžete také naše facebookové stránky Bisport půjčovna lodí, kol a koloběžek nebo náš Instagram Bisport.

Těšíme se na vás Bisporťáci

#mojepujcovnalodi

Vláda ČR na svém jednání dne 23. dubna 2020 přijala v rámci usnesení č.452  několik zmírňujících opatření v souvislosti se  šířením koronaviru, které se týkají pohybu na veřejných sportovištích, v přírodě nebo a na jiných veřejně přístupných místech. Z pohledu vodáckého sportu dochází ke změně pouze v tom, že už se mohou splouvat řeky ve skupinách s počtem do 10 osob, místo dosavadních maximálně 2 osob. Pokud přijmeme to, že venkovní sportoviště je i řeka, na což ale může být odlišný právní výklad, pak by mělo pro vodáky platit toto:

 • jízda v kajaku  (C1, K1) bez omezení.
 • jízda v kánoi C2 i s cizí osobou, pokud jsou od sebe 2 m. Toho lze docílit na běžných turistických kánoích, protože vzdálenost mezi sedačkami je přes 2 m.
 • jízda na raftu stále jen pro členy jedné domácnosti. Na raftu nelze splnit podmínku, že cizí osoby budou od sebe vzdáleny minimálně 2 m.
 • na lodi se splouvá zásadně BEZ roušky (na což platí výjimka), protože rouška by mohla znamenat vážné riziko v případě převržení.
 • počet osob v rámci skupiny lodí nesmí přesáhnout 10, např. maximálně 5 kánoí v jedné skupině.
 • umělé slalomové kanály jsou již delší dobu v provozu.
Na březích je pak nutné roušky nasadit, dodržovat 2 m odstupy a zbytečně se neshlukovat. Od pondělí 27. dubna navíc mohou otevřít obchody s velikostí do 2500 metrů čtverečních při dodržení dalších pravidel, což se týká téměř všech vodáckých prodejen nebo půjčoven. Vodácký sport tak může začít fungovat relativně s malými omezeními a z hlediska bezpečnosti je rozšíření na více lodí ve skupině určitě přínosem. Pokud by se samostatně plující loď dostala do potíží, neměl by jí kdo pomoci. Proto je s ohledem na bezpečnostní pravidla doporučena  jízda minimálně 3 lodí, aby mohlo dojít k rychlé a efektivní pomoci ostatních v případě nehody. Pohyb v přírodě je i doporučován z hlediska posílení imunity, a tak mohou vodáci plánovat svá splutí během následujících měsíců nebo letní dovolené.
Vodácké akce se hromadně ruší
Bohužel všechny jarní vodácké akce musely být zrušeny z důvodu koncentrace velkého počtu osob. Nekonaly se tak akce, které mají téměř  50letou tradici, jako je např. 15 km po Divoké Orlici - Memoriál Václava Břízy. Vodáci se musí spoléhat na to, že snad na podzim se akce opět obnoví a bude možnost splouvat nebo konat turistické závody na atraktivních úsecích, jako je např. Hamerský či Vavřinecký potok.

 

Petr Ptáček předseda AVTS (Asociace vodní turistiky a sportu)

Zdravíme maminky a tatínky, ale hlavně naše milé táborníky,

pro velký zájem přidáváme ještě jeden turnus letního příměstského táboru v Týnci nad Sázavou. První dva termíny byly pro veliký zájem, během jednoho týdne takřka rozebrané. Což nás nesmírně potěšilo. Třetí týnecký vyhlášený termín je od  3. do 7. srpna 2020. Informace získáte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 777 335 618.

A věřte, že program bude ještě lepší než v loňském prvním roce :)

Na kácovské se stále ještě můžete hlásit.

Vaši Bisporťáci

příměstské táborykácov

Ahoj vodáci, ahoj kamarádi,

tak nám trochu napršelo, není to sice žádná sláva, ale řeka se malinko zvedla a předpověď napovídá malé zvýšení. Pokud to dobře dopadne, tak minimálně v pátek by to mohlo "svištit" i do Pikovic. Objednávejte, rezervujte, ale hlavně než k nám vyrazíte, sledujte vodní stav na našich webových stránkách. Pokud by stav nebyl příznivý můžeme plavidla přesunout na jiný úsek na Sázavě.

Doporučujeme: 

 • sledujte vodočet Nespeky a Kácov na našich stránkách
 • nevíte si rady, zavolejte nám na tel. 777 335 618 - Lenka vám poradí a doporučí výlet na "míru"
 • nevíte si rady, napište nám na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • sledujte náš facebook nebo instagram - reagujeme takřka ihned


Tak ahoj vodáci, těšíme se
, Vaši Bisporťáci

Minulý víkend jste nás přesvědčili, že to jde, že se umíme/umíte chovat zodpovědně, za to Vám moc děkujeme. A proto, o víkendu jsem tu zase pro Vás.


Vzhledem k vodnímu stavu Vám doporučujeme odpočinout si na horním toku Sázavy. Stav na úseku Týnec - Pikovice je na 55 cm na vodočtu v Nespekách. Z historie je to k splutí přívětivé, my ale po minulém víkendu tomu moc nevěříme. Elektrárny bohužel do svých náhonů berou poměrně velké množství vody a Vy byste museli na několika úsecích docela přetahovat.


Nenechte si proto zkazit tímto svůj odpočinek v přírodě a vyplujte raději z Kácova nebo Českého Šternberku. Děkujeme. Online rezervace na www.bisport.cz 

S pravidly nutnými k povolení splutí se seznamte zde - https://www.bisport.cz/aktuality/166-po-malych-skupinkach-budeme-moci-na-vodu

#dodrzujemepravidla #odpocinsinarece #zvladnemeto #bisport #pujcovnalodisazava www.bisport.cz


HURÁ, HURÁ, UŽ JE TO TADY
Od pátku na Sázavě vyplujeme, budeme však vyžadovat dodržení bezpečnostních pravidel. Ty se budou vztahovat i na naši obsluhu v půjčovně lodí tak, na Vás naše hosty, a to po celou dobu vodáckého výletu.
Otevíráme pouze naše 2 hlavní základny: Týnec nad Sázavou a Kácov.
Výlet si můžete objednat přes online rezervační systém na našich www stránkách, kde si ho i zaplatíte. Snažíme se touto cestou minimalizovat předávání hotovosti a také nám rezervace předem pomůže v naplánování počtu obsluhy, aby vše klapalo. Do půjčovny můžete přijít i bez předchozí rezervace, může se ale stát, že bude vyřízení a sepsání objednávky chvíli trvat.
 

Pravidla, která Vás prosíme dodržovat (je to jak pro naši tak i Vaši bezpečnost):

 • V Týnci nad Sázavou půjčujeme pouze dvoumístné a trojmístné kanoe. Objednat lze na 1 osobu/den max. 2 kanoe.
 • V Kácově  půjčujeme pouze dvoumístné a trojmístné kanoe nebo 1 ks raft (pro rodinu s dětmi). Objednat lze na 1 osobu/den max. 2 kanoe nebo 1 raft.
 • Při komunikaci mějte na obličeji roušku (platí pro obsluhu i hosty)
 • Obsluha půjčovny bude pracovat v rukavicích
 • V areálu půjčovny dodržujte 2 m rozestupy.
 • Průběžně budeme dezinfikovat  prostor obou základen a ostatní vybavení.

DOPORUČUJEME: 

 • Na začátek výletu si vezměte vlastní propisku.
 • Na výlet s sebou zabalte vlastní dezinfekční mýdlo či jiný prostředek na dezinfekci rukou.
Děkujeme všem za pochopení našich podmínek, bez kterých bychom půjčovnu neotevřeli. Pevně věříme, že je budete dodržovat a budete se chovat i ohleduplně k okolí na řece a kolem ní. Je jenom na Vás, zda budeme moci nechat otevřenou nebo dojde díky neohleduplnému chování opět k zpřísnění podmínek.
 
Kompletní informace Vám rádi sdělíme emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně telefonicky na 777 335 618. Těšíme se na Vás.
vyplujeme
 

Nacházíme se v čase jara, slunce a za optimální doby v časech výletů. Nic z toho se momentálně nekoná, přinejmenším se to týká výletů organizovaných. A tak se naše půjčovna, stejně jako všechny ostatní, „pere“ o své bytí a nebytí. I proto jsme Vám vyšli vstříc a upravili podmínky, ze kterých svůj nyní objednaný výlet budete moci využít.

Zakupte si nyní poukaz a bude jenom na Vás jak a kdy jej využijete – neriskujeme tím pádem žádné stornopoplatky a výlet můžete využít letos nebo v roce 2021. 

Je to jenom na Vás - my Vám vyjdeme vstříc.
1) Jednodenní vodácký výlet pro 2 osoby : cena 420 Kč
2) Poukazy na naše služby v hodnotě 500 Kč, 1 000 Kč nebo 1 500 Kč, případně Vámi zvolené částky
Tímto podpoříte nejen nás, ale i naše zaměstnance a brigádníky, a my všichni společně uděláme vše proto, abyste si ten svůj výlet na Sázavě, co nejlépe užili.
Kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 777 335 618

Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás Vaše půjčovna lodí Bisport

Ahoj vodáci, cestovatelé, kamarádi,

je nám to moc líto, ale vzhledem k okolnostem musíme zrušit letošní odemykání. Zatím na dobu neurčitou. O tom, kdy budeme moci vyplout, vás budeme informovat, jakmile budeme vědět více. Snažte se k sobě chovat slušně a ohleduplně. Jakmile nám to bezpečí umožní, bezpečně spolu tu naší krásnou řeku Sázavu určitě splujeme.

Váš tým půjčovny lodí Bisport

Ahoj vodáci, kamarádi,
dá se letošní zima nazvat zimou? Zatím ne. Ale naší půjčovně lodí se všichni již nyní těšíme až s radostí vezmeme do rukou pádla, naleštíme své kánoe a s kamarády vyrazíme na kouzelnou Sázavu. A proto každoroční Odemykání řeky Sázavy. Pevně věříme, že tak nastane, za podpory hřejivých jarních paprsků, které nás z Týnce do Pikovic po řece doprovodí. Jako již tradičně, rádi bychom poslední březnovou sobotu společně s vámi slavnostně odemkli řeku Sázavu. #odemykamesazavu
 
Sejdeme se v sobotu 28. 3. 2020 v 10.30 hod. a tradičním pečeným klíčem Sázavu společně odemkneme. Pak již stačí, si první letošní vodácké splutí užít, nejlépe s partou dobrých, stejně nedočkavých kamarádů - vodáků. Pro vodáky budou "brány" týnecké půjčovny otevřené o půl hodiny dříve, t.j. od 10.00 hod. Bonusem je, vodácký Poukaz na splutí Sázavy ve stejné výši jako je vaše objednávka na splutí při odemykání řeky.
 
Neváhejte a svá plavidla rezervuje zde ONLINE.

Sjížděný vodácký úsek = nejkrásnější "part" na Sázavě - z Týnce nad Sázavou (říč. km 19,7) do Pikovic (říč. km 3,5)
 
Informace na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel.: 777 335 618.
Sledovat nás můžete také na facebooku - Bisport - půjčovna lodí, kol a koloběžek, hostel, bistro nebo insragramu - Bisport.cz
 
Rezervovat si můžete i ubytování nad Bistrem&Café Příběh s výhledem na řeku a ojedinělou atmosférou bistra, a to na tel.: 777 335 615 nebo můžete využít infolinku v call centru půjčovny viz výše.
 
#mojepujcovna #pujcovnalodisazava #bisport #milujemetotu