#příběhyzcest, Od Atlantiku do Týnce - Bistro&Café Příběh, středa 11. prosince v 19.00 hod.

Prvním večerem „#příběhyměsta“ nás provedli mladí a nadějní hudebníci kapely Czech It, kteří jsou s Týncem nad Sázavou neodmyslitelně spjatí.

Druhý večer naší série #sdílímepříběhy Vás seznámí s cestou, kterou putoval Jára během letošního podzimu. Vedla od pobřeží vzdáleného Atlantiku do Čech, do domova, až do Týnce nad Sázavou.

Povedlo se vám něco úžasného, víte o někom, jehož příběh by nás/vás mohl inspirovat? Ozvěte se na tel. 777 335 610 a my rádi večer uskutečníme. Připravíme pozvánky a dáme lidem vědět. Rádi bychom pokračovali v tématech #příběhyměsta #příběhyfirem #příběhyzcest #příběhyvíry

sdílíme příběhy2web

#příběhyměsta, Czech It - Bistro&Café Příběh, pátek 22. listopadu v 19.00 hod.

Vidíme Příběh plný života, smíchu a odpočinku. Poklidné místo, kde si lidé můžou povídat, číst si, hrát hry, pracovat nebo jen tak přemýšlet a nedělat vůbec nic. Chceme, aby se naši hosté cítili dobře, aby jim Příběh dodával inspiraci a odpočinek. Všichni milujeme příběhy. Zajímá nás, jak to začalo, jak to probíhalo a jak to dopadlo. Sdílením příběhů sdílíme své životy, své sny, výhry, prohry, radosti i smutky. Každý z nás má příběh, tak proč jej nesdílet právě v našem Příběhu.

Připravili jsme pro vás seriál „#sdílímezajímavépříběhy“, který je založen na chvílích strávených v prostředí pro vyprávění přímo stvořeném. Zanechte doma telefony, počítače a jiné moderní vymoženosti a pojďme si spolu povídat, naslouchat, smát se nebo se dojímat. Večery s příběhy by nás měly inspirovat, motivovat, ale také by nám měly přinést poučení, pochopení a odvahu překonat sami sebe. Inspirací nám budou mladí, starší, úspěšní, silní, blázniví a bázliví…, ale i zcela obyčejní a třeba pro ostatní nudní lidé, o kterých mnozí nevíme. Neznáme, jakými strastmi a trápením si v životě prošli. Nevíme, co je posunulo dál a co jim dodalo odvahu bojovat, bojovat ze všech sil. Neznáme jejich hnací motor, sílu, která je dovedla přes mnohé překážky k cíli, k splněným snům… jak ŽÍT.

Prvním večerem „#příběhyměsta“ nás provedou mladí a nadějní hudebníci kapely Czech It, kteří jsou s Týncem nad Sázavou neodmyslitelně spjatí. Jak to všechno začalo? Co bylo nejtěžší? Jak se žilo v Týnci v časech jejich školních dní? Měli v Týnci tajné místo a kde složili první texty?
Co nám prozradí, zjistíte, pokud přijdete k nám do týneckého Bistro&Café Příběh, v pátek 22. listopadu v 19.00 hod. Pokud chcete mít jistotu místa u stolu, doporučujeme rezervaci na tel. 777 335 615 – heslo #sdlímezajímavépříběhy-máme rádi Czech It.

Povedlo se vám něco úžasného, víte o někom, jehož příběh by nás/vás mohl inspirovat? Ozvěte se na tel. 777 335 610 a my rádi večer uskutečníme. Připravíme pozvánky a dáme lidem vědět. Rádi bychom pokračovali v tématech #příběhyměsta #příběhyfirem #příběhyzcest #příběhyvíry
sdílíme příběhyczechit

Mezinárodní festival zimních adrenalinových a cestovatelských filmů

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!
Jsme dobrodruzi a sportovci, cestujeme do ciziny i po naší vlasti. Hlídáme předpověď počasí a sněhové podmínky, abychom ve vhodnou chvíli stáli na svahu, na vrcholu a nebo u oblíbeného bufetu na křiřovatce turistických cest. A tam je nám dobře… Jenže mnohem častěji chodíme z práce pozdě domů po špinavé ulici. Snow Film Fest přináší prostřednictvím špičkových outdoorových filmů dobrodužství do všedních dní. Svým rozsahem je největší akcí svého druhu u nás. Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích během října až prosince zavítá do všech českých i slovenských regionů.

Termíny konání:

  • neděle 10. listopadu od 18.00 hod. v Týnci nad Sázavou (budova Bisportu, společenka v přízemí)
  • pátek 15. listopadu od 18.00 hod. v Kácově (společenka vodácká základna)

programu je 6 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické pustiny i sportovní fanoušci.

https://snowfilmfest.cz/

Letos se můžete těšit na film Queen Maud Land a hvězdně obsazenou expedici v čele s Alexem Hannoldem za zdoláváním skalních stěn daleko za polárním kruhem, na bezútěšné podmínky ostrova Onekotan uprostřed Ochotského moře. Kromě toho také na snímek Ice&Palms, cyklistický přejezd Alp, okořeněný o sjezdy těch nejzvučnějších alpských vrcholů, na blázna v neoprenu mezi krami ve filmu Surfer Dan, na dokument Můj svět, neboli zpověď extrémního sportovce Jana Vency Franckeho, a nebo na sbírání Střípků ze života horolezce Mirka Šmída.

Tak a je to tady Fakt? No jasně A co? No přece stromek, vůně cukroví, koledy a pohádky... A dárky přece dárky? A my v půjčovně lodí Bisport jsme pro Vás "uvařili" první vánoční překvapení

Dárkový poukaz na Příměstské tábory s půjčovnou lodí na Sázavě

Cena poukazu 2.500 Kč + 200 Kč nocování. Bonus funkční dětské triko, které je pouze součástí poukazu, jako dárek od nás.
PLATBA: nevratná záloha 1.000 Kč (splatnost do 14 dní od objednání). Doplatek 1.500 Kč + 200Kč případné nocování do 31. 3. 2020. Po zaplacení zálohy obdržíte poukaz a funkční triko dle Vámi uvedené velikosti. Po domluvě si můžete poukazy vyzvednout v Bisport Týnec nebo Bisport Kácov osobně, ale také bude možné zaslat poukazy a trika poštou.

Tak, copak Vám malí výletníci asi letos pod stromeček nadělí...

Informace k příměstským táborům naší půjčovny lodí poskytne na tel. 777 335 618 nebo e-mailu Lenka. Přihlašovat své děti můžete již nyní. Zajistíte si termín a ještě máte o jeden dárek na Vánoce postaráno. Ideální nápad pro prarodiče, kteří si "lámou" hlavu, co vnoučatům darovat (radost tím udělají určitě i rodičům malých táborníků). Děti, které naše první tábory navštívily, tento dárek jistě potěší, že ANO.

A jak se dětem líbilo? Rok 2019 si můžete prohlédnout na facebooku Bisport - půjčovna lodí

příměstské tábory 3příměstský tábor 5příměstské tábory 4

Jednou z letošních novinek naší půjčovny byly Příměstské tábory Bisport. První turnus proběhl v Kácově a pro druhý termín byl zvolen Kemp v Týnci nad Sázavou a oba tábory byly určené pro děti od 5 do 15 let. Každý z tábor byl jedinečný, s jinou atmosférou, s originální náplní a jiným počtem dětí, ale se stejným závěrem. Tím bylo “obrovské“ nadšení dětí a "věříme", že i spokojenost rodičů. Již nyní víme, že to byl „krok“ správným směrem, ve kterém chceme příští rok pokračovat.

Největší dík patří „naší“ Aničce, která měla vše na svých bedrech, a tak nám nedá než jí vyzpovídat.

Aničko, kdy přišla ta myšlenka uspořádat letní tábor a co bylo tím spouštěčem?

Myšlenka příměstských táborů přišla už asi před dvěma lety, ale pořád na ni nějak nebyl čas, nenašla se ta správná sestava a "klima". Letos z kraje roku jsme si však řekli, že to konečně zkusíme. Má kolegyně z Kácova, Soňa Zemanová, zjistila vše, co je třeba z hlediska administrativy a toho, co musí papírově a hygienicky tábor splňovat. Pak jsme daly dohromady program, já pozvala nadějnou omladinu (instruktory), zajistila potřebný materiál a připravila zázemí, Markéta zajistila propagaci, Lenka sbírala přihlášky, řešila vše, co se administrativy týče a rozesílala informace rodičům. No a v červenci jsme to mohly spustit.

Co bylo inspirací programu? Nebo si čerpala ze svých zdrojů či dětství?

Inspirace byla jasná – vodácký tábor pořádaný vodáckou půjčovnou pár kilometrů od Prahy. Tvořivé části pramenily z mého dětství, to je pravda. Rádi jsme s rodiči cokoliv vyráběli, cestovali a výletili. A to se teď moc hodilo.

Jak vnímáš oba tábory s odstupem času?

I když šlo o naše úplně první tábory, které jsme pořádali, myslím, že se opravdu povedly. Jasně, že tam bylo pár "much", které se pokusíme do příštího roku vychytat, ale výsledek je = NADŠENÍ, a to nejen z naší strany (organizační tým + instruktoři), ale i ze strany rodičů a především dětí.

Jak zvládali malí vodáci své první setkání s řekou Sázavou?

Mnohem lépe než kdejací dospěláci. Po 5denním táboře zvládaly 7 leté děti jízdu samy ve dvou na kánoi. Což bylo naprosto skvělé. Ti co si netroufli, sjeli řeku s instuktory na raftech nebo sit on topech. Protože bezpečnost byla na prvním místě, sjížděl se po oba turnusy sjížděl vodácký úsek Kácov - Český Šternberk (nebo Ymca). Týnečtí si proto navíc užili ještě výlet Posázavským pacifikem. Ale nejen to: vyráběli jsme si vlastní trička, hráli si na turisty s cílem vyšlapu na nebližší vyhlídky, vařili si, zpívali, koupali se, spali jsme v tee-pee, hráli na indiány, smáli se, našli nová přátelství a někdy i "zlobili" instruktory...

Na co jen tak nezapomeneš?

Na tu radost dětí, když jim ukážeš něco nového a nadchneš je pro to.

A co za rok? Mohou se děti těšit na nové výzvy?

Určitě ano, podle zájmu ze strany dětí a rodičů zvažujeme i více turnusů na prázdniny.

Informace k dalšímu roku poskytne Lenka na tel. 777 335 618 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
příměstské tábory 2

Bisport Kácov pořádá již tradiční "Podzimní bazar nejen dětského zboží a vybavení"

Pro Vaše děti je připraven v časech prodeje malý "kinosál", kde děti mohou sledovat pohádky.
Kácovský bazárek

Ahoj  vodáci, vodačky a vodáčata,

zamykání řeky Sázavy a poslední splutí proběhne letošní rok poprvé v naší vodácké základně v Kácově.

Termín: sobota 19. října 2019 v 10:30 až 16:00


Rezervace vybavení na https://objednavka.bisport.cz/login
Dotazy na tel. 777 335 618 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Těšíme se na Vás :)
zamykání 2019

Zpětná vazba ze školního výletu

Dobrý den,

byly jsme s vámi velice spokojení. Nejenže vybavení bylo perfektní, ale i vaši instruktoři byli báječní. Udělali pro studenty počáteční školení i s praktickými ukázkami. Jeden z nich byl stále ve předu a jeden vzadu. Ostatní hlídali mezi. Měli s námi úžasnou trpělivost, když jsme hledali v řece ztracené brýle, nebo když studenti spolu dováděli. Navíc u každého jezu nám řekli přesné instrukce. Jeden instruktor nás na jez postupně pouštěl, jiný stál na jezu a ukazoval kudy, další navigoval pod jezem a s provazem byl připraven dát okamžitou záchranu. Cítila jsem, že jsme s nimi opravdu v bezpečí a mohla jsem si tak sama vodu užít. Ráda bych jim touto cestou moc poděkovala. Tak dokonalý servis jsem na vodě ještě nezažila. Příště se na vás určitě znovu obrátím.
 
S vděčným pozdravem 
Miluše Ciburová
 
PS. My moc děkujeme, takové e-maily je radost číst. Těšíme se na další shledání. Bisporťáci
pochvala

Z pověření Středočeské krajské asociace sportu pro všechny pořádá Odbor sportu pro všechny TJ Týnec nad Sázavou z. s. a Zdravé Město Týnec nad Sázavou

DEN POHYBU A ZDRAVÍ

Veřejnost bez ohledu na věk, výkonnost a zdravotní stav čeká bohatý program:

JÍZDA NA PONÍCÍCH A PROJÍŽĎKY NA VOZÍTKÁCH SEGWAY, RYBAŘENÍ, FOTBAL, SOFTBALL, FLORBAL, TAEKWONDOO,  MÖLKKY, KROKET, TRX,  MASÁŽE, PRÁCE S DECHEM, RELAXAČNÍ CVIČENÍ, HASIČI, ZÁCHRANÁŘI A PRVNÍ POMOC,  BLUDIŠTĚ, HAMAKY, LUKOSTŘELBA, SLACKLINE,  ŠLAPAČKY/PEDALA, DVOJLYŽE, WOODBALL, DISC GOLF, BOCCIA/PETANQUE, KANOISTIKA, RAFTING, ORIENTAČNÍ ZÁVOD RODIN, STŘELBA ZE VZDUCHOVKY, „PŮJČOVNA“ SPORTOVNÍHO NÁČINÍ, OBČERSTVENÍ V  BISTRO-BUSU V NÁKLÍ A BLÍZKÝCH RESTAURACÍCH

Na volejbalových kurtech u mostu žákovský turnaj

Přijďte si zkusit známé i neznámé sporty a sportovní aktivity, podívat se na vystoupení oddílů  TJ Týnec nad Sázavou

Účastnický poplatek 20 Kč pro dospělé umožňuje využít všechna stanoviště, děti do 15 let zdarma.

42843223 2287882877908116 4821289115485995008 n
plakat den pohybu 2019

Ahoj vodáci, zdravíme i půjčovny lodí,

naše půjčovna již zahájila letošní bazar vodáckého vybavení. Potřebujete oživit své lodě? Toužíte po vlastním rodinném raftu? Staré pádla, vesty i barely vám dosluhují? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme, naše ceny jsou vám příznivě nakloněné.
Prodávaný sortiment si můžete po dohodě prohlédnout v naší vodácké základně v Kácově. (Nádražní 158, Kácov) Vodácké vybavení si vyzkoušíte i prohlédnete a nejen na vaše "všetečné" otázky je připraven náš Dali, který vám vše ukáže, předvede i poradí. Termíny schůzek s ním domluvíte na tel. 601 588 259 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ceník:

Prodávané vybavení si můžete také prohlédnout na S-bazar - https://www.sbazar.cz/dalibor.zima 

Tak ahoj těšíme se na vaší návštěvu :) Jinak stále jezdíme od Kempu Stvořidla až po Týnec nad Sázavou :)
bazar 2020kácovoprava

STÁLE JEZDÍME OD KEMPU STVOŘIDLA AŽ PO TÝNEC NAD SÁZAVOU

Půjčovna lodí Stvořidla

Na vodu se nastupuje až pod peřejemi, je tu jedinečná příroda, přírodní rezervace Stvořidla. Krásné místo pro začátek vícedenní vodácké plavby. Stvořidla jsou pouze nástupním místem. Výdej vybavení jen pro objednané.
Otevírací doba: Po–Ne: 11.00–12.00
Místo: Stvořidla – kemp, levý břeh, 200 m od vlakového nádraží.
…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Zruč nad Sázavou

Zruč je zámecké město na řece Sázavě. Za návštěvu určitě stojí i vodácké muzeum. Zruč nad Sázavou je pouze nástupním místem. Výdej vybavení jen pro objednané.
Otevírací doba: Po–Ne: 9.00–10.00
Místo: Kemp Rákosí – levý břeh, 900 m od vlakového nádraží.
…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Kácov

Kácov je nástupním i výstupním místem. Ideální jednodenní trasa do Českého Šternberka je vhodná pro všechny skupiny vodáků od začátečníků až po ty zkušené. Součástí této základny je klidné tábořiště, bistro a hostel.
Otevírací doba: Po–Ne:
Výdej: 9.00–13.00
Sběr: 15.00–19.00
Místo: Základna Bisportu – pravý břeh, proti proudu, 100 m od vlakového nádraží Kácov.
…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Český Šternberk

Český Šternberk je nástupním i výstupním místem.
Otevírací doba: Po–Ne:
Výdej: 10.30–11.30
Sběr: 15.00–17.00
Místo: U sokolovny – levý břeh, 50 m od obecního úřadu a 100 m od mostu u řeky.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Ledečko

Ledečko je nástupním i výstupním místem.
Otevírací doba: Po–Ne
Výdej: 12.00–13.00
Sběr: 16.00–18.00
Místo: Hotel Ledečko – pravý břeh pod silničním mostem, 1 km od vlakového nádraží.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Sázava

Sázava je nástupním i výstupním místem.
Otevírací doba: Po–Ne
Výdej: 9.00–12.00
Sběr: 16.00–18.00
Místo: Kemp Sázavský ostrov – levý břeh, 300 m od centra města, 500 m od vlakového nádraží a autobusové zastávky.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Chocerady

Chocerady jsou pouze nástupním místem.
Otevírací doba: Po–Ne
Výdej: 10.30–12.00
Místo: Hotel Ostende – pravý břeh, pod silničním mostem,100 m od vlakového nádraží a autobusové zastávky.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Čerčany

Čerčany jsou nástupním i výstupním místem.
Otevírací doba: Po–Ne
Výdej: 9.00–10.00
Sběr: 15.00–17.00
Místo: Kemp Plovárna – levý břeh nad jezem, 400 m od vlakového nádraží, přímo v kempu.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Týnec nad Sázavou

Týnec je nástupním i výstupním místem.
Otevírací doba dle aktuálního vodního stavu viz AKTUALITY
Otevírací doba: Po–Ne
Výdej: 9.00–12.00
Sběr: 15.00–18.00
Místo: Budova Bisportu – pravý břeh, u mostu přes řeku,200 m od vlakového i autobusového nádraží.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Půjčovna lodí Pikovice

Sběr plavidel v Pikovicích dle aktuálního vodního stavu viz AKTUALITY.
Pikovice jsou pouze výstupním místem.
Otevírací doba: Po–Ne: 14.30–17.00
Místo: Pikovice – levý břeh před lávkou,
200 m od vlakového nádraží.

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.              ………………………………………………………………………………………….
Tel: +420 777 335 618
Provozní doba call centra:

Duben–Srpen: denně 8.30–19.00
Září–Březen. denně 8.30–17.00

Ahoj vodáci,
z důvodu nízkého vodního stavu na úseku řeky z Týnce nad Sázavou do Pikovic, je provoz týnecké půjčovny OMEZEN. Pokud dojde ke zlepšení vodního stavu na úseku Týnec nad Sázavou - Pikovice, budeme vás o tom ihned informovat na našich webových stránkách a na facebooku. V druhé polovině prázdnin také dochází ke změně výdejních časů v Čerčanech a Choceradech.

Lodě je možné si nyní půjčit z míst:
Čerčany
Chocerady
Sázava
Ledečko
Český Šternberk
Kácov
Zruč nad Sázavou
Stvořidla
!Lodě je třeba si objednat minimálně den dopředu!

Bez předchozího objednání je možné půjčit si lodě pouze v Kácově, a to denně od 9.00 do 13.00 hod.

Změna výdejních časů na základnách v Čerčanech a Choceradech:
Čerčany 9.00 - 10.00 hod.
Chocerady 10.30 - 12.00 hod.