Ahoj vodáci, počasí nám přeje, léto nás snad jen tak neopustí. Co musíme, ale už teď hlídat, je vodní stav, a to na úseku Týnec - Pikovice. Kdy bude optimální vodní stav pro rafty na spodním úseku Sázavy, záleží na deštích. Na ty byly minulé dny a týdny skoupé. Všechny hosty, kteří mají na nadcházející dny objednané rafty, obvoláváme a přesouváme jejich vodácký výlet na úsek Čerčany - Týnec.

Pokud máte udělanou rezervaci a máte zmeškaný hovor, bude pravděpodobně od nás. Zavolejte nám zpět a děvčata v call centru vše vysvětlí. Bohužel nemůžeme měnit rafty za kánoe, jelikož máme již delší čas vodácké vybavení rozpůjčované. Nesnažte se nás přemlouvat, že to do Pikovic dáte i na raftu. Věřte, že to není vhodné. Nejen, že nám ničíte dna raftů, ale zároveň si při přetahování můžete v řece lehce přivodit odřeniny či škrábance o kameny. Neprodáváme zážitek, o který bychom sami nestáli.

#KdoDrivObjednaJedeNaSazavu

Vaše půjčovna lodí na Sázavě

Delší čas již funguje pořádná vodácká aplikace s názvem Vodácká navigace. Je to moderní interaktivní nástroj, který najde každý vodák ve svém mobilu. A ten si na vodu určitě berete. Tak co, jdete na to?

Stáhnout si ji můžete v Obchod play – Vodácká navigace. Informace také získáte u nás na webu pod půjčovnou lodí u každé naší základny.

A její výhody? Nejen, že si podle této navigace krásně a jednoduše můžete naplánovat celý vodácký výlet nebo lehce zjistít, kde se právě na řece nacházíte, za kolik ř. km můžete očekávat jez nebo občerstvení, či jak dlouho vám to potrvá do cíle vodáckého výletu, ale hlavně máte stále aktuální informace o řece:

 • Výdejní a sběrná místa půjčovny lodí
 • Jezy
 • Kempy
 • Bistra a restaurace
 • Vodočty, aktuální sjízdnost
 • Počasí
 • Obce
 • Mosty
 • Kontakty na služby okolo řek
 • Vodácký průvodce

Bisport – půjčovna lodí na Sázavě

Protože tím chráníme naše vodácké vybavení (jehož pořízení není levnou záležitostí) a zároveň i vás.

My nevybíráme za lodě, rafty, pádla, vesty... žádnou finanční zálohu, tudíž chceme mít kontrolu, komu lodě půjčujeme.

Host, který si u nás vybavení objedná, nám na začátku výletu předloží ke kontrole svůj občanský průkaz a my kontrolujeme platnost OP a zda patří opravdu dotyčné osobě.

Bisport – Půjčovna lodí na Sázavě
ochota – spolehlivost – tradice

Infolinka – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 335 618

My vám to nenařizujeme, ale rozhodně doporučujeme!

 • Vesta vás hřeje, když je zima, prší, fouká.
 • Vesta vás chrání, když sjíždíte nebo přecházíte jez, uklouznout na kamení může každý.
 • Za vestu vás může někdo vytáhnout z vody, když potřebujete pomoc.
 • Vestu je určitě dobré mít s sebou v lodi a obléknout si ji, když si člověk není jistý.

Pozor, nestačí mít vestu pouze hozenou na ramenou, když už si ji oblékáte, nezapomeňte si zapnout a utáhnou všechny pásky!

Bisport – půjčovna lodí na Sázavě 
ochota – spolehlivost – tradice

tel.: 777 335 618, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

"Vodácké" dítě, to je velmi široký pojem. Malé, velké, tenké, oplácané, plavec, neplavec…
V půjčovně lodí máme sice velký výběr dětských plovacích vest, ale naše sklady také nejsou bezedné.

Proto, když chcete mít jistotu, že budeme mít vestu přímo na vaše zlatíčko, nechte si ji připsat do objednávky. Naše děvčata v call centru vám a případným výběrem poradí a vestu vhodné velikosti dítěte vám na vodácký výlet zarezervují. Nic vás to stát nebude, vesty půjčujeme k lodím na Sázavě ZDARMA.

Info linka – e-mail. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 335 618


Bisport – Vaše půjčovna lodí na Sázavě
ochota – spolehlivost – tradice

Budeme si hrát, budeme splouvat… a to si piš, že ti to spočítáme. Schválně, dopluješ až k Černému moři?
Půjčovna lodí na Sázavě vyhlašuje vodáckou soutěž pro jednotlivce i týmy. Zapisuj své ř. km, které s naší půjčovnou lodí letos na Sázavě ujedeš/spluješ na Google Kam až dopluješ? - https://1url.cz/nKwoB
Nemáš chytré hodinky a mobil s sebou na vodu nechceš brát? Nevadí. Napiš děvčatům v call centru na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., uveď heslo „Kam až dopluješ“ a ony ti vodácké "výkony" zapíší. Důkaz trasy: aplikace sledující doporučení seznam stopař, hodinky, foto naší objednávky...

Bisport YouTube - video ZDE

 • Sledujte naše facebookové stránky a neutečou Vám žádné aktuální informace každého dne např. změna stavu vody na Sázavě, rozpůjčovanost lodí a raftů, na kdy a kdy objednávat, soutěže, tipy na výlety, vodácké tábory, ale hlavně krásné fotografie ze Sázavy... fb Bisport - půjčovna lodí, koloběžek, hostel, bistro.
 • Aktivně se můžete se svými tipy také zapojit v naší fb skupině Kam v Posázaví. Zde můžete přidávat své tipy a podělit se o zkušenosti z výletu v přímém okolí Sázavy.
 • A nesmíme zapomenout i na náš Instagramový profil - https://www.instagram.com/bisport.cz/.

Tak nezapomeňte, že letošním létem se na Sázavě prosoutěžíme. #primaleto #tobudeprima #navodu #sazava #bisportikaminky #pujcovnalodi #pujcovnakolobezek #hostel #taboriste #bistro #kacov #tynec

Vaše/tvoje půjčovna lodí Bisport

 

 

 Často slýcháme, že Češi jsou národ vodáků. Je to skutečně pravda? Kdo je to vlastně vodák a kdo turista na řece? Vodák umí číst řeku, pozná vracák a vývařiště pod jezem, kde voda pění, bublá a má neurčitý tok směru a v pádle s dostatečným předstihem cítí silný proud a tlak řeky například před náhony u elektráren. Nejsou mu cizí výrazy kontra a traverz. Ví, jak se správně na vodu zabalit a na co nezapomenout. Než vypluje, zjistí si vodní stav v cm a průtok vody úseku, na který chce vyplout.

Jste vodák nebo turista na řece? Pokud jste se v odstavci výše neztratili a věděli jste přesně, o čem sepsalo, tak jste vodák. Pokud si nejste jisti, pak na Vás oslovení vodák teprve čeká. Nevadí, když nebudete přeceňovat své síly, vyrazíte na řeku s čistou hlavou a s dobrou přípravou, určitě budete na konci vodáckého výletu spokojeni a bez ztráty kytičky.

Pár rad než vyplujete:

 • Vhodný výběr trasy: Týnec – Pikovice je sice nekrásnějším úsekem na Sázavě, ALE NENÍ VHODNÝ PRO ZAČÁTEČNÍKY A VELMI MALÉ DĚTI. Těm doporučujeme jako PRVNÍ vodu krásný úsek Kácov – Český Šternberk.
 • Před svým výletem vždy zkontrolujte vodní stav. Sázava, zvláště po deštích, rychle stoupá a peřeje nabývají na síle, lekci dají zabrat i zkušeným vodákům. Pokud přes to chceš jet, vypluj na lehčím úseku (kdekoli od Týnce nahoru).
 • Na začátku výletu vždy obdržíte mapu s jezy. Používejte jí. Něčemu nerozumíte? Zeptejte se nás, není ostuda, že něco nechápete. My v půjčovně lodí jsme tady pro Vás.
 • Vodácká vesta není žádná frajeřina nebo ukazatel začátečníka, je to bezpečí, teplo a pojistka.
 • Nepijte na řece alkohol, nechte si to až do cíle.
 • Nepřeceňujte své možnosti a síly – tahání a hledání utopených lodí v Sázavě (jenom lodí v lepším případě) není nic, o co bychom stáli. A v konečném důsledku, ani Vy, jelikož za lodě, rafty a vodácké vybavení v době výpůjčky zodpovídáte.

ZÁVĚREM – Užijte si na začátku Vašeho seznamování se Sázavou raději krásné vodácké úseky na horním toku, máme jich několik a každý je krásný, voňavý a sexy. Teprve až budete mít pocit, že jste s pádlem „srostlí“ a Vaše děti už dostatečně seznámené, jak se v kánoi chovat a umí se ve vodě i s vestou na sobě pohybovat, tak teprve po té vyplujte i na poslední úsek pod Týncem.

Půjčovna lodí Bisport

Ahoj vodáci, květnové vodácké výpravy mohou začít!

Doufáme, že zimní počasí je již za námi a my budeme moci vyplout spokojeně na Sázavu. Brány naší půjčovny lodí, raftů a koloběžek jsou již o víkendech otevřené. Rezervační systém běží a tak s objednávkou dlouho neotálejte. Víkendy se plní a červencové svátky budou velmi brzy rozebrané. CHCI OBJEDNAT LOĎ - ZDE. Pokud máte volno v průběhu pracovního týdne a chcete vyplout, vyhovíme Vám a lodě rádi zapůjčíme. Kontaktujte naše děvčata v call centru a poraďte se s nimi: tel. 777 335 618 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PROČ objednávat lodě více jak dva dny dopředu?

 • Zajistíte si tak vybavení, které chcete
 • My víme, co vám na daný den máme připravit
 • Šetříte čas nejen nám, ale i sobě, u výdeje nemusíte zbytečně čekat
 • Ušetříte! Neplatíte manipulační poplatek

PROČ hceme platbu předem a ne v hotovosti na místě?

 • Šetří to čas hlavně vám vodákům. Na začátku vodáckého výletu nemusíte nic řešit a vyplňovat smlouvy. My vám nemusíme vypisovat doklady a "oblíbené" účtenky.
 • Nemusíte s sebou na vodu vozit hotovost, vše zaplatíte doma pomocí počítače nebo telefonu či tabletu. ALE nezapomeňte s sebou doklad totožnosti - občanský průkaz nebo pas!
 • Také nás k tomuto kroku vede nemilá zkušenost. Bohužel se nám stává, že si lidé lodě objednají s tím, že je zaplatí na místě. My je naložili, dovezli na požadované místo a tam nikdo. Nejen, že si lodě nikdo nevyzvedl, ale ani se neobtěžoval zavolat, že nedorazí. Nás to pak stálo čas a peníze, takhle zamluvené lodě už ten den ani nepůjčíme jiným vodákům, kteří by o lodě měli zájem. A hlavě se nám nelíbil tento přístup. Proto je nyní platba v hotovosti možná pouze bez rezervace, prostě přijdete, vyberete si ze skladu pokud je něco volného! Zaplatíte a jedete, jinde než v kamenných základnách v Týnci a Kácově to ale možné není. Tímto přístupem však riskujete, že se vydáte na cestu zbytečně, jelikož lodě nebudou nebo se už ráno zbytek rozebere.
 • Proto platná rezervace lodí = zaplacená rezervace. (Jinak není možné lodě blokovat a nikam dovážet.)

 

A tak se zapoj se a vyhraj např. výlet na Sázavě pro dva.
První celosezónní soutěž naší půjčovny lodí je tu – našel jsi náš kamínek? "Jak ho poznám?" Na jeho zadní straně je buď Bisport 2021, Bisport nebo www.bisport.cz.

 • vyfoť ho a pošli dál
 • obrázek zašli do zprávy na našem fb https://www.facebook.com/bisport.cz
 • my jej vložíme do alba na fb #kaminky #sazava
 • losovat budeme vždy 5. dne následujícího měsíce
 • obrázky začínáme zveřejňovat od 1. května
 • soutěž probíhá od 1. května
 • poslední losování o ceny proběhne v říjnu

1. cena – jednodenní vodácký výlet pro dvě osoby
2. cena – dárkový balíček
3. cena – dárkový balíček

Bonusový "bonbónek" – autor obrázku, který získá do Zamykání Sázavy 2021 největší počet laiků, obdrží od naší půjčovny lodí Dárkový poukaz na jednodenní výlet na kanoi pro dvě osoby na Sázavě pro rok 2022.

soutěž kaminky b

Další ročník příměstských táborů je tu

Přípravy na léto právě vrcholí, v půjčovně lodí ladíme program, vymýšlíme překvapení a dárky pro naše táborníky. Tak tošku to vypadá, jako bychom si nyní pouze hráli. Týnecký turnus je již zaplněn, ale přijímáme náhradníky. A proto s přihláškou dlouho neváhejte. Oba letošní turnusy povede naše Anička, děti budou v dobrých rukou, odnesou si super zážitky, získají nové kamarády a věříme, že na náš tábor budou dlouho vzpomínat. Bude to prima léto.

 •  19. – 23. 7. 2021 – Kácov
 •  2. – 6. 8. 2021 – Týnec nad Sázavou (již obsazeno, nyní pouze registrace náhradníků)

Jsme připraveni přizpůsobit program špatnému počasí, v takovém případě zvolíme program sportovních i jiných aktivit pod střechou, a to v našich loděnicích v Týnci nad Sázavou i v Kácově. Na všechny vaše otázky odpoví naše Lenka na nebo tel. 777 335 618 a po domluvě nzašle všechny podrobné informace.

Cena tábora: 2.600 Kč
V ceně je zahrnuto: 5 dní aktivit pro děti, sportovní program, potřebné vybavení na vodu, vybavení na sportovní disciplíny, materiál pro tvorbu (barvy, výtvarné potřeby,…), práce instruktorů, stravování (svačina, oběd, svačina), pitný režim po celý den. Naše tábory jsou určené pro děti od 5 do 10 let.

příměstské tábory 1 

V půjčovně lodí ladíme letní program, vymýšlíme překvapení a dárky pro naše sázavské táborníky. Tak trošku to vypadá, jako bychom si nyní pouze hráli. Týnecký turnus je již zaplněn, ale přijímáme náhradníky. A proto s přihláškou dlouho neváhejte. Oba letošní turnusy povede naše Anička, děti tak budou v dobrých rukou, odnesou si super zážitky, získají nové kamarády a věříme, že na náš příměstský tábor budou dlouho vzpomínat. Bude to prima léto.

 •  19. – 23. 7. 2021 – Kácov - VOLNO
 • 2. – 6. 8. 2021 – Týnec nad Sázavou (již obsazeno, nyní pouze registrace náhradníků)

Jsme připraveni přizpůsobit program špatnému počasí, v takovém případě zvolíme program sportovních i jiných aktivit pod střechou, a to v našich loděnicích v Týnci nad Sázavou i v Kácově. Na všechny vaše otázky odpoví naše Lenka na  tel. 777 335 618 a po domluvě zašle všechny podrobné informace.

Cena tábora na Sázavě: 2.600 Kč
V ceně je zahrnuto: 5 dní aktivit pro děti, sportovní program, potřebné vybavení na vodu, vybavení na sportovní disciplíny, materiál pro tvorbu (barvy, výtvarné potřeby,…), práce instruktorů, stravování (svačina, oběd, svačina), pitný režim po celý den. Naše tábory jsou určené pro děti od 5 do 10 let.

 Tak ahoj v Posázaví Vaše půjčovna lodí Bisport.


stav_vody-01