Přijměte srdečné pozvání na cestopisné promítání fotografií s vyprávěním z putování pohořím Karákóram – PÁKISTÁN 2018.

Kdy: pátek 1. března 2019 v 18:30 až 22:00
Kde: Bisport Kácov - půjčovna lodí, ubytování, občerstvení, Nádražní, 285 09 Kácov


Trek k osmitisícovkám Pákistánu i tak by se dala nazvat výprava v severní části této země. Podívat se do nitra nejmohutnějšího horského uzlu světa je jistě snem nejednoho příznivce velehorské přírody. Karákorám – druhé nejvyšší pohoří planety představuje právě takovou „horskou křižovatku“, kde se setkávají nejvyšší pohoří světa. Na Karákorám bezprostředně navazují horská pásma Himálaje, Hindúkuše, Pamíru a několika dalších masivů, proto není divu, že se celé oblasti říká Vysoká Asie. Karákorám je, mimo polární oblasti, pohoří s nejdelšími ledovci, které se prakticky valí ze všech stran. Pohořím vede trek Gondogoro (někdy uváděný také jako Concordia trek, K2 trek či Baltoro trek). Trasa je dlouhá 146 km včetně odbočky k základnímu táboru pod horu K2 a výprava během cesty musí překonat převýšení 2 600 m. Vydejte se s námi do míst, kde se psala historie světového horolezectví! O své zážitky z cesty se s námi podělí Bára Obstová.

Popis země:
Pákistán znamená v urdském překladu ,,země čistých“. I když všude kolem naleznete spoustu odpadků volně pohozených na ulici, místní vidí čistotu země v myšlence duchovního čista,
dobrého srdce a pravé víře. Jedná se o druhou nejlidnatější muslimskou zemi na světě. I když patří mezi nejchudší státy Asie, je natolik vědecky a technicky vyspělý, že si dokázal vyrobit
jaderné zbraně úplně sám. Pákistán překypuje neskutečně drsnou velehorskou krásou a historickým bohatstvím, ale je bohužel sužováno politickou nestabilitou.

Informace a rezervace na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


stav_vody-01