PROČ si objednat dětské vybavení dopředu?

Dítě, to je široký pojem. Malé, velké, tenké, oplácané, plavec, neplavec…
Máme velký výběr dětských vest, ale naše sklady také nejsou bezedné, proto, když chcete mít jistotu, že budeme mít vestu přímo na vaše zlatíčko, nechte si vestu připsat do objednávky, my vám poradíme a vestu podle velikosti dítěte vám zarezervujeme. Nic vás to stát nebude, vesty půjčujeme k lodím zdarma.

PROČ nenosit lodě na pádlech?

Kde jsou ty časy, kdy byla loď lehká laminátová a pádlo pevné dřevěné. Nyní si doba říká o plastové nerozbitné kánoe a o hliníková lehká pádla. No proč ne, ale je třeba brát na vědomí, že plastová kánoe, taková Vydra, váží okolo 38kg, pádla jsou naopak dělaná z lehkých kovů. Proto když protáhnete pádla uchem na nošení lodí, a nesete na nich toho minimálně 38kg mazlíka, pádlo to mnohdy nevydrží, nejprve z něj uděláte stylové véčko a po pár záběrech prostě praskne.
Proto na to prosím myslete až příště ponesete loď k vodě. Děkujeme
PROČ mít s sebou vestu? 

Nejčastější otázka od vodáků: Musím mít vestu, je to povinné?

My vám to nenařizujeme, ale rozhodně doporučujeme! vesta vás hřeje, když je zima, prší, fouká. Vesta vás chrání, když sjíždíte nebo přecházíte jez, uklouznout na kamení může každý. Za vestu vás může někdo vytáhnout z vody, když potřebujete pomoc.
Vestu je určitě dobré mít s sebou v lodi a obléknout si ji, když si člověk není jistý.
Pozor, nestačí mít vestu pouze hozenou na ramenou, když už si ji oblékáte, nezapomeňte si zapnout a utáhnou všechny pásky!

101553200 3515651035131288 8015575165331046400 o

 


stav_vody-01