Letošní vodácká sezona nezačala pozitivně. Jarní opatření posunula otevření půjčovny i ostatní služeb. V Bisportu jsme nemohli uskutečnit tradiční odemykání a brány půjčovny i bistra jsme otevírali velmi pozvolna. Všechny nás neustále provázela nervozita. Hlavně jsme dbali na bezpečí vodáků i dalších hostů.Takřka přes noc jsme vybavili zázemí půjčovny i bistra plastovými clonami, vybavili se rouškami i štíty a všude, kde jen to šlo, doplnili dezinfekci.

Počasí již od června vodákům přálo i vodu v řece dostali asi za ty jarní útrapy za odměnu, ale co bylo důležité, že opatření byla uvolněná. Tyto příznivé podmínky se nemohli sejít jinak. Češi letos nemohli nebo nechtěli vyrazit k moři či poznávacími výlety do ciziny a maximálně využívali krás u nás v České republice. I na návštěvnosti Posázaví to bylo znát. Uvítali jsme to nejen my v Bisportu, ale určitě to pomohlo i ostatním, kteří řeka Sázava živí a kteří zaměstnávají lidi o okolí. Byl to „fičák“. Ale poprali jsme se snad se ctí, a jak se říká bez ztráty kytičky.

V bylo rušno tentokrát až do poloviny září, jsme za to moc rádi. Potěšil nás úspěch letošních novinek, kterými se „pyšnilo“ , které se nachází pár metrů od Nádraží Kácov. Úspěch sklidil výběr z letošních novinek, kterými se „pyšnilo“ bistro v Kácově, které se nachází pár metrů od Nádraží Kácov.. Novinky se opravdu povedli, takže v nich budeme určitě pokračovat. Ale i letitá vodácká klasika šla krásně na odbyt. Lodě i rafty jste si půjčovali i ve všední dny, a tak moc času na naší rekonvalescenci nezbývalo. Nám to však nevadilo. Jsme tu přeci pro vás, naše hosty i obyvatele Kácova.

A protože Kácov a jeho okolí není jenom řeka, přibrali jsme do naší půjčovny i další „kamarády“. Na jaře jsme zakoupili nové koloběžky. Ty můžete využít jak na výlety podél řeky, ale projet se na nich můžete například po naučné stezce, která vede okolím Kácova. Letos je hosté například využili k výletům do nedaleké Zruče nad Sázavou nebo Českého Šternberka. Půjčení je možné buď po hodinách, nebo na celý den, podle toho co komu víc vyhovuje.

I děti si u nás letos přišly na své. Uspořádali jsme celkem pět turnusů letních příměstských táborů. Tři se konaly v Týnci nad Sázavou a dvěma jsme potěšili děti z Kácova a okolních vesnic. Program byl bohatý a rozmanitý. Účastníci si tvořili vlastní trika, poznávali přírodu a její tajemství. Projeli se na koloběžkách, potkali se s hasiči a učili se vodáckým dovednostem. Každý turnus byl pak zakončen vodáckým výletem. Bylo to fajn. Tak zase za rok, kamarádi.

Už nyní se pilně připravujeme na další rok. Právě investujeme do rekonstrukce sociálního zázemí. Jedná se o přípravy v poněkud nejisté době, přesto na nich pracujeme, aby naše služby byly co nejlepší. Abyste si přišli nejen užít na vodě rodinou pohodu či kamarádský výlet, ale abyste k nám přišli jen tak posedět, ochutnat něco z grilu nebo vychutnali výbornou kávu.

Těšíme se na vás na jaře 2021. Opatrujte se a mějte se rádi.

Vaši Bisporťáci


stav_vody-01